פורטל השוואת מחירים ניתוחי חזה ממרפאות מומחים ומחירים נדירים

פטמות שקועות

תופעה של פטמות שקועה היא תופעה נפוצה גם בקרב גברים גם בקרב נשים, מדובר בתופעה אסתטית שלרוב אין לה כל השלכה בריאותית, אך ללא ספק גורמת לאי נוחות וחוסר ביטחון עצמי, כמו כן פטמות שקועות יכולות לגרום בחלק מהמקרים לבעיות בהנקה ולכאבים בחזה. זו הסיבה שאחוז גבוה מהסובלים מפטמות שקועות מבקשים להעביר ניתוח קוסמטי.

אז מה חשוב לדעת על פטמה שקועה, פטמות שקועות יכולות להיות תופעה מולדת או לקרות לאחר דלקת או בעקבות הזדקנות. כל אחד וסיבותיו , אך ללא ספק ברוב המקרים פטמה שקועה זהו משהו מולד.

על מנת לתקן פטמות שקועות ניתן לעבור פרוצדורה קוסמטית אשר מטרתה לתקן את הפגם. מדובר בניתוח אשר מתבצע על ידי מנתח פלסטי ולכן חשוב מאוד לא להקל ראש ולבחור לעבור ניתוח פטמות שקועות במקום שמוסמך לכך. למרות שמדובר בניתוח, חשוב לדעת כי לרוב ניתוח פטמות שקועות נעשה בהרדמה מקומית ולא בהרדמה מלאה.

כיום ניתן להבחין במספר דרגות של פטמות שקועות, במצב הקל מדובר בפטמות שאינן שקועות כל הזמן, כך שחלק מהזמן היא שקועה פנימה וחלק לא.

במקרים כאלה מומלץ לשקול עזרים חיצוניים למשיכת הפטמה החוצה ולא תמיד לנתח או לשקול לבצע תפר תת עורי המוחדר מתחת לעור סביב הפטמה, כך שכאשר הפטמה נשלפת החוצה בעת התפירה, היא נשארת בחוץ. במקרים בהם הפטמות שקועות כל הזמן ולא ניתן לשלוף אותה, צריך לבצע התערבות כירוגית.

פטמות שקועות, מהן האופציות לטיפול?

 


כיום ניתן למצוא מגוון שיטות לטיפול בפטמה שקועה, כאשר השיטה הנכונה ביותר לתיקון הפטמה תלויה באופי הבעיה, אופי המטופל ודעתו של המנתח עמו התייעצתם. בין השיטות הנהוגות לטיפול בפטמות שקועות ניתן למצוא החדרת שתלי סיליקון לפטמה, על מנת להבליט אותה החוצה, השתלת כדורית בפטמה, תפירה של הפטמה מחדש, על מנת שלא תשקע.

וכלה בניתוח מורכב יותר, בו מבצעים חתך בבסיס הפטמה, מנתקים, מקבעים אותה ותופרים מחדש. ברוב המקרים טיפול בפטמות שקועות נעשה באחת השיטות הראשונות והקלות יותר, אלא אם כן מדובר במקרה חמור של פטמות שקועות.

ניתוח פטמות שקועות אינו כרוך בתופעות לוואי מלבד אי נוחות או נפיחות בשד המטופל, במקרה ולאחר טיפול בפטמה שקועה יש נפיחות מוגזמת או שטפי דם לא נורמטיביים סביב הפטמה, חשוב מאוד לפנות לרופא על מנת לקבל חוות דעת נוספת. לאחר טיפול פטמה שקועה תצטרכו לקחת אנטיביוטיקה תקופה מסוימת, מה שאמור למנוע דלקות. כמו כן, ניתן לקחת משככי כאבים במידה וחשים כאב בלתי נסבל.

אם אתם סובלים מפטמות שקועות חשוב שתדעו שהבעיה ניתנת לפתרון על ידי הליך פשוט יחסית. פטמות שקועות עלולות לגרום לבעיות עם המין השני, לחוסר ביטחון וחוסר שביעות רצון מהמראה הגוף הערום. אחרי הכול, מדובר בהליך פשוט יחסית.

Scroll to Top