פורטל השוואת מחירים ניתוחי חזה ממרפאות מומחים ומחירים נדירים

שחזור שד

השדיים הן אחד מסמלי הנשיות המובהקים. כאשר נאלצת אישה לעבור כריתת שד, היא עשויה לחוש תחושה אמתית של אבדן יופי ונשיות. שחזור שד הנו פעמים רבות פתרון עבור נשים אלו שכן, בניגוד לתותב, שחזור שד מהווה למעשה שד קבוע במקום זה שנכרת.

 

שחזור שד – שלב הכריתה ושלב השחזור

סרטן השד אינו מחפש קרבן ספציפי, הוא תוקף נשים צעירות ומבוגרות ללא התרעה מוקדמת. במקרים רבים של גילוי סרטן השד אצל נשים, רופאים ממליצים על כריתת שד על מנת לנקות את כל הגוף מגרורות אפשריות. במקרים מסוימים נשים הנושאות את הגן של סרטן השד בוחרות לכרות אפילו את שני השדיים על מנת למנוע תחלואה בעתיד.

שחזור שד נפוץ היום יותר ויותר ומאפשר תחושת נשיות ובריאות בקרב נשים צעירות או מבוגרות אשר עברו כרית שד.

שחזור שד שייך לרפואה האסטטית ולכן נעשה על ידי מנתח פלסטי ולא המנתח הכללי המסיר את הגידול וכורת את השד. כאשר בוחרים לעבור שחזור שד, חשוב ליידע את המנתח הפלסטי ואת המנתח הכללי על כך על מנת להקל עליהם את השיקולים שבביצוע החתך בעת כריתת השד וכן את השיקולים שבמלאכת שיחזור השד לאחר ניתוח הכריתה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי גם אם עברו שנים מאז ניתוח הכריתה, ניתן לבצע שחזור שד.

כאשר אישה הבוחרת לבצע שחזור שד לאחר ניתוח כריתת שד, עליה להתייעץ עם מנתח פלסטי לגבי סוג הניתוח, דרכי הטיפול המתאימות, אפשרויות אחרות העומדות לרשותה, מהם היתרונות והחסרונות שבביצוע שיחזור שד וכל מה שקשור בבריאותה לפני ואחרי שיחזור השד.

יש מנתחים המעדיפים לבצע שיחזור שד בעת הכריתה הראשונית ויש כאלה המעדיפים לחכות כמה חודשים בין ניתוח הכריתה לשחזור על מנת לראות כיצד מחלים האזור המנותח. פעמים רבות הדבר תלוי בסוג הגידול שהוצא, בצורך בטיפולים לאחר הכריתה (כמו הקרנות וכימותרפיה) ובמשתנים נוספים. לעתים העניין תלוי דווקא במנותחת עצמה: בתחושותיה ובהעדפותיה.

קיימות שתי שיטות עיקריות לטיפול שחזור שד :

  • 1. שתל סיליקון בגודל מתאים המוחדר מתחת לעור או לשריר (במידה ונותר מספיק עור).
  • 2. במקרים בהם אין מספיק עור, משתמשים במותחן רקמות (או, אם ניתן ברקמות של האישה עצמה ממקומות שונים בגופה) כדי להגדיל את שטח העור. מדובר במכשיר הדומה לבלון עם שסתום אשר מכניסים אותו בניתוח אל דופן בית החזה ומנפחים אותו במשך כמה שבועות בהדרגה.

עם תום שחזור השד משחזרים את הפטמה וההילה על מנת ליצור תחושה ומראה של שד אמתי. את שחזור הפטמה וההילה מבצעים באמצעות שתל עור ממקום אחר בגוף המתאים בגווניו לצבעה של ההילה בשד הבריא.

חשוב לזכור כי במקרה של שחזור שד אחד, יש להתאימו מבחינה סימטרית, עד כמה שניתן, לשד הבריא. לכן, קיימים מקרים בהם נדרש גם ניתוח פלסטי בשד הבריא (כמו הרמה או הקטנת השד).

Scroll to Top