פורטל השוואת מחירים ניתוחי חזה ממרפאות מומחים ומחירים נדירים

אסימטריה בחזה

אסימטריה בחזה

הנו מקרה נפוץ בקרב נשים ונערות רבות. כאשר מדובר במצב של אסימטריה בחזה בצורה בולטת מאד ומשמעותית, ניתן לבצע ניתוח שמתקן זאת.

נשים ונערות רבות מביעות חשש ואי נוחות מכך שמתקיים בהן מצב של חוסר סימטריה בחזה – כלומר שהן בעלות חזה אסימטרי: שד אחד גדול יותר מהשני. אולם רוב הנשים והנערות לא יודעות כי חוסר אסימטריה בחזה הנה תופעה שכיחה מאד המופיעה כמעט את כל בת בצורה וברמה מסוימת. זאת משום שגופנו הוא אסימטרי וקיים חוסר סימטריה, לרוב מזערי, בין צד אחד של גופנו לצד השני.

ברוב המקרים של חזה אסימטרי, המצב הוא שולי ואין צורך בהתערבות כירורגית על מנת לתקן את העיוות, אבל ישנם מקרים בהם מדובר בתופעת אסימטריה בחזה משמעותית ובולטת לעין הגורמת, מעבר לדימוי עצמי נמוך ותחושת אי נוחות עם הגוף, גם לבעיות בריאותיות – בעיקר לבעיות גב הנגרמות כתוצאה של חוסר שוויון של נשיאת המשקל מהחזה. במקרים אלו מבצעים בדרך כלל ניתוח פלסטי לתיקון סימטריה בחזה.

ניתוח לתיקון אסימטריה מתבצע גם במצב של בעיות חברתיות ותפיסה שלילית לגבי דימוי גופני ומיני.

בדרך כלל, אסימטריה בחזה נגרמת כתוצאה מהתפתחות לא תקינה של אחד השדיים, אך היא יכולה להיגרם גם כתוצאה מתאונה, מחלה או ניתוח. בנוסף, ישנה מחלה נדירה מאד: "תסמונת פולנד" הגורמת לחוסר התפתחות של צד אחד בגוף.
"תסמונת פולנד" היא תסמונת מולדת אך ניתן להבחין בה רק בתחילת גיל ההתבגרות בו מתחילים השדיים לצמוח. מקרה כזה, כאשר אסימטריה בחזה היא כתוצאה מ"תסמונת פולנד", אפשר לעבור ניתוח לתיקון אסימטריה בחזה כבר בגיל שש עשרה, מכיוון שהמתנה נוספת לא תפתור את הבעיה ולא תביא לשינוי בשדיים או באסימטריה ביניהם.

אסימטריה בחזה יכולה להתבטא בכמה צורות כאשר הצורה הנפוצה ביותר היא שד אחד שנראה בריא ושד אחר הנראה נפול וקטן. במקרה כזה התיקון מתבצע בדרך כלל ע"י הגדלת השד הקטן והענקת מראה מלא ובריא בשני השדיים. אולם זה גם עשוי להתבטא גם במראה של צד אחד בריא וצד אחד נפוח וגדול. במקרה כזה תיקון של חזה אסימטרי יהיה ניתוח של הקטנת חזה בצד הגדול והנפוח.

יש לקחת בחשבון כי תיקון סימטריה בחזה איננו ניתוח מסובך ולרוב עובר ללא בעיות מיוחדות, אך כבכל התערבות פלסטית כירורגית, גם טיפול מסוג זה עשוי להביא לתופעות לוואי ולסיבוכים שונים. לפני שמחליטים על ביצוע תיקון אסימטריה בחזה, מומלץ להיוועץ בכמה מנתחים פלסטיים ולקבל מספר חוות דעת.

Scroll to Top