פורטל השוואת מחירים ניתוחי חזה ממרפאות מומחים ומחירים נדירים

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה ? קודם כל מדובר בניתוח והקטנת הסיכונים הראשונית היא עריכת בדיקות מקיפות כמו לפני כל ניתוח. גם הרדמה כרוכה בסיכונים ולכן הניתוח מתבצע בחדר ניתוח, על ידי רופא מוסמך שעובד עם מרדים מוסמך וכו'. להגדלת חזה סיכונים משל עצמה, חלקם סיכונים בריאותיים וחלקם סיכונים שכרוכים באכזבה. את הסיכונים שנוגעים ליופיין של התוצאות אפשר לתקן באמצעות ניתוח נוסף שהוא סיכון בפני עצמו.

אחת השיטות להגדלת חזה היא באמצעות הזרקה של שומן עצמי אל השד. השומן נלקח מאזור אחר בגוף ומוזרק פנימה בניתוח. כאן, עיקר הסיכון הוא הצטברות של נוזלים שלא נספגים. הצטברות נוזלים נגרמת פעמים רבות אבל ברובן הם נספגים. הפעמים בהם הם לא נספגים הן כבר סיכון כי נוצר חוסר איזון של כל הנוזלים בגוף וקשה לתקן את זה.

הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי גוררת לפעמים תוצאות שאינן אחידות ואז יוצא שהשדיים לא אחידים. זאת כיוון שכל רקמה בגוף סופגת שומן בקצב אחר. הגדלת חזה כזו היא סיכונים של אכזבה.

יש לזכור שהתאמה לא נכונה של גודל השד אל המטופלת יכול לגרום לקפלים בעור החזה ואם המטופלת רזה מדי ביחס לשתל גדול מדי אז ייתכנו גם כאבי גב. השרירים בגב הם אלה שתומכים בחזה שהרי שרירי החזה אצל הפונות לניתוח הם בדרך כלל חלשים מאד.

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה – מה עוד ?

קודם כל כל ניתוח טומן בחובו סיכון, גם אם מדובר ברגישות לחומרי הרדמה וגם אם מדובר בזיהום שאחרי הניתוח. דימום פנימי מוגבר שלא נראה בהתחלה, פגיעה בכלי דם, פגיעה ברקמה, כל אלה הם סיכונים של כל ניתוח וההחלטה לעבור ניתוח כרוכה בהם.

בנוסף ייתכנו קשיים בהנקה עתידית ולכן, אגב, מומלץ לעבור את הניתוח אחרי תקופת הלידות וההנקות. יחד עם זאת, אפשר להניק גם אם קרתה נזילה של סיליקון. אין מניעה להניק כשיש סיליקון ליד השד.

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה – בדיקות לגילוי סרטן

שתל שבשד יסתיר חלק מן הרקמות בבדיקת ממוגרפיה. נכון שבממוגרפיה דיגיטלית אפשר לראות את כל הרקמות שמאחורי השתל אבל מלכתחילה נוצר כאן סיכון.

לגבי הפוליאוריתן הדעות חלוקות. בארצות הברית אסרו את השימוש בו בטענה שהרקמה שנוצרת סביב לשתל תהא רקמה מסרטנת. מה גם שבשתלים האלה, רקמת החיבור הנוצרת אחרי הניתוח צומחת אל תוכם ואז, אם נוצרת בעיה כלשהי אחר כך, קשה מאד להוציא את השתל. הגדלת חזה עם שתלים מפוליאוריתן יש בה סיכונים. בישראל מותר להשתמש בהם.

כישלונות אסתטיים, צניחת שדיים ואיבוד סימטריה כתוצאה מהגדלת חזה הם סיכונים. אלה נדרשים לניתוח נוסף הכולל את הסיכונים הרגילים הכרוכים בניתוח, יחד עם סיכון של ירידה בתחושה, הבלטת הפטמות ודלקת בצלקות.

הגדלת חזה הוא הניתוח הנפוץ ביותר במדינה מבין הניתוחים הפלסטיים ועדיין, כמו כל ניתוח, הגדלת חזה כרוכה בסיכונים האמורים.

זיהום

בניתוח הגדלת חזה סיכונים לזיהום באזור המנותח – וגם שהגוף ידחה את האורח החדש הם נדירים. הסבירות למצב זה היא כאחוז אחד, ובמקרים שבהם הזיהום לא נעלם ואנטיביוטיקה אינה עוזרת, ייתכן שיהיה צורך להוציא את השתלים.

מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה – דליפה מהשתל

כיום, פחתה מאד הסכנה מדליפת הסיליקון בחזה, בעקבות שימוש בחומרים שהם יותר איכותיים ובג'ל שהוא יותר צמיגי, אשר גם במצב של קרע בשתל לא אמורה להיות דליפה, אך חשוב לציין שבמקרים נדירים ישנה האפשרות לדליפה לאחר הניתוח. על מנת לדעת אם יש באמת דליפה מהשתל, ניתן לבצע בדיקה MRI או אולטרה סאונד, כאשר בדיקת MRI היא הרבה יותר מדויקת.

צניחת שדיים

הנו תהליך מאד טבעי אצל מרבית הנשים שעוברות ניתוח הגדלת חזה. אצל חלק מהנשים הצניחה יותר משמעותית ואצל חלקן היא כמעט ולא מורגשת. במידה והצניחה היא משמעותית יש אפשרות לבצע הרמת חזה, אך בוודאי שרצוי להתייעץ קודם עם מומחה.

התכווצות קופסית

סיכונים בניתוח הגדלת חזה כוללים התקשות של השד. זאת תופעת לוואי הנפוצה ביותר. הסיבה היא שהגוף, שמרגיש שהוכנס לתוכו עצם זר, יוצר סביב השתל מעטפת  ואם זו מתעבה ומתקשה, הרי שהשד כולו מרגיש מכווץ ונוקשה.

חשוב להדגיש כי לאחר ניתוח הגדלת חזה הסיכונים הללו במגמת ירידה עקב השימוש בשתלים המתאימים יותר לגוף האדם, אולם בכל זאת היא קיימת בכ- 3% מהניתוחים.

הפרעות בריפוי הפצע והשד בכל תסמין חריג אשר מדאיג אתכם היוועצו עם רופא.

עד כאן, מאמר: מה הסיכונים והסיבוכים בהגדלת חזה, מקווים שאהבתם את המאמר ותמשיכו לקרוא עוד מאמרים באתר.

Scroll to Top